Disan Boya

Şirketimiz

2000 yılında kurulan Disan Boya ve Kimya boya sektörüne 30 yıldan uzun bir süre boyunca hizmet eden bir ailenin büyüyen hedeflerinin ürünüdür. Şirketin ilk hedefi boya sektörüne rekabetçi ve saygı duyulan bir marka kazandırmaktı; bu amaçla doğan Pera Boya’nın ilk kutusu, 2001 yılında raflarla buluştu.

Pera Boya üretim tesisi 2000 yılında etkin ve verimli bir çalışma sağlaması hedefiyle kompakt bir tesis planlamasıyla Tuzla Şekerpınar’da BOSB’de kurulmuştur. Zamanla büyüyen firmamız, daha iyi hizmet verebilmek ve ileriye dönük daha büyük adımlar atabilmek adına büyük bir yatırımla mevcut arazisini iki katına çıkarmıştır. Çağdaş bir makine parkına sahip olan bu tesis, modern gelişimlere açık, otomasyona uygun tasarlanmıştır. Uygar bir sanayinin sadece makinelerden ibaret olmadığının farkında olan firmamız, insana da gerekli yatırımları yaparak, boya sektöründe uzmanlaşmış bir kadro kurarak hayata geçmiştir. 2001 yılında başlayan su ve solvent bazlı inşaat boyaları üretimimiz sonucunda, saygın bir marka olmak için yapılan çalışmalarımız Pera Boya adıyla, nihai tüketicilerle tanıştı. Saygınlığın bölgesellikle olamayacağının bilincindeki firmamız, Pera Boya’yı Türkiye’ye yaymak için, yayılma stratejimiz doğrultusunda, ülkemizin çeşitli bölgelerinde ofisler açmıştır. Uluslararası platformda da Pera Boya markasını yaymak için yurtdışı fuarlara da katılarak ihracata başlayan firmamız, Kafkaslar, Ortadoğu, Türkî Cumhuriyetler, Kuzey Afrika ve Rusya pazarlarında Pera Boya ismini yaymaktadır.

Disan Boya ve Kimya bünyesindeki her çalışan, şirketimizin geleceğinin can damarlarından birinin müşteri memnuniyeti olduğunu bilmektedir ve bunu sağlamak için her konuda kalitenin önemini kavramıştır. Firmamız tüm çalışmalarında kaliteye verdiği önemi, ürünleri için aldığı TSE belgeleriyle, tüm süreçlerinde standartlara uyan çalışma biçimi için hakettiği ISO 9001:2008’le kanıtlamaktadır.

Şirketimizin üstlendiği görev, sürdürülebilir bir büyümeyle ve yenilikçi bir anlayışla kendini geliştirmek ve tüm paydaşlarına katkıda bulunmak için çalışmaktır.

Disan Boya ve Kimya’nın tüm çalışmalarının ardında tek bir motivasyon yatmaktadır: “Dünyayı Güzelleştirmek.”